PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2014 O šumperský košíček – KONEČNÉ VÝSLEDKY

V sobotu 13.12.2014 se uskutečnilo čtvrté závěrečné kolo PODZIMNÍ LIGY DĚTÍ 2014 O šumperský košíček ve dvouhrách chlapců a dívek v kategoriích do 11 a 15 let. Celé ligy se zúčastnilo 40 hráčů, 18 dívek a 22 chlapců ze Šumperka, Mohelnice, Lanškrouna, Dolní Čermné a  okolí.
PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2014 O šumperský košíček – ÚČASTNÍCI

Liga se hrála na čtyři kola a do celkového hodnocení se započítávaly všechny dosažené výsledky.  Byly tři kategorie Borčata (smíšená) do 11 let a dvě kategorie do 15 let dívky a chlapci.

Každá kategorie se hrála na 5 kol švýcarským systémem.

Zápasy v průběhu cele ligy měly vysokou úroveň a u všech hráčů byl vidět výkonnostní růst. Škoda, že až od  třetího kola se do ligy zapojili hráči z Dolní Čermné, svými výkony by určitě promluvili do celkových výsledků. Liga potvrdila zvyšující se popularitu badmintonu u mládeže. Během ligy bylo navázáno hodně nových kontaktů mezi všemi účastníky.

BORČATA (CHLAPCI A DÍVKY DO 11 LET)

Tato smíšená kategorie dívek a chlapců do 11 let byla společná vzhledem k nižšímu počtu přihlášených. Absolutním  vítězem se stal suverénně Matěj Šmelko (Mohelnice), který v průběhu turnaje podával vyrovnané výkony a od 3. kola se ujal vedení v průběžném pořadí, které si udržel. Druhá skončila Julie Seidlová (Lanškroun), která dýchala na krk vítězi této kategorie v průběhu celé ligy. Na třetím místě, již s větším odstupem  se umístil Ondřej Šolc (Mohelnice), který taktéž podával vyrovnané výkony.

PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2014 O šumperský košíček – BOČATA (zprava M. Šmelko, J. Seidlová, O. Šolc v zastoupení)
DÍVKY 15

Tato kategorie byla nejvyrovnanější, z důvodu stejného počtů bodů a setů o  vítězce rozhodovalo skóre, které měla lepší Alena Jarošová  (Mohelnice). Na druhém místě se umístila Hana Zatloukalová (Šumperk), která měla pouze horší skóre a ztratila průběžné vedení po třetím kole nejtěsnějším rozdílem. Třetí se umístila Ester Matějová (Mohelnice), která průběžné druhé místo po třech kolech ztratila v posledním čtvrtém kole a druhé místo ji scházel jeden bod. Oproti Jarní lize došlo na předních místech pouze malým přesunům a bylo ke škodě, že hráčky z Dolní Čermné hrály jen poslední dvě kola.

PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2014 O šumperský košíček – DÍVKY (H. Zatloukalová, A.Jarošová, E. Matějová v zast.)

PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2014 O šumperský košíček – DÍVKY KONEČNÉ VÝSLEDKY
CHLAPCI 15

Suverénním vítězem  se stal Vojtěch Novotný (Šumperk), který v cele soutěži ztratil pouze sedm setů. Druhý se ztrátou pěti bodů se umístil Lukáš Volek (Šumperk), ten si držel stabilní výkonnost  od počátku soutěže. Třetí se umístil Čeněk Šváb (Šumperk), kterému ke třetímu místu stačila účast pouze ve třech kolech. Díky chybě realizačního týmu přišel o lepší umístění.

PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2014 O šumperský košíček – CHLAPCI (zprava V. Novotný, L. Volek, Č. Šváb)

PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2014 O šumperský košíček – CHLAPCI KONEČNÉ VÝSLEDKY

Cela podzimní  liga měla vysokou sportovní úroveň a ukázala vyrovnanost jednotlivých kategorií. Podzimní výsledky jsou příslibem pro jarní ligu kde jistě do výsledků promluví jak stávající, tak i noví hráči.

Velký dík patří organizátorům za přípravu a průběh ligy a Městu Šumperk za finanční podporu této akce.