Přípravka poprvé na turnaji

Poslední květnovou sobotu 30.5. 2015 jsme s naší přípravkou vyrazili poprvé turnaj mimo Šumperk sbírat první zkušenosti. V Lanškrouně se uskutečnil tradiční dětský turnaj pro mládežnické kategorie od 9 do 13 let. Zúčastnilo se 47 dětí z blízka i dáli. Své hráče do Lanškrouna vyslaly oddíly Pardubic, Hradce Králové, Holic, Rychnova nad Kněžnou, Dolní Čermné, ale i severomoravských Klimkovic.

 Za náš 1. BK hráli v kategorii do 9 let Matěj Hubáček, v kategorii do 11 let Zuzka Hrdinová a Lukáš Karger.  

Přípravka v Lanškrouně 2015
Přípravka v Lanškrouně 2015

 Zápasy se hrály ve skupinách, na 2 hrané sety do 15 bodů a přednost měly péřové míčky.

A jak jsme dopadli? Přes počáteční porážku se podařilo Lukášovi postoupit ze skupiny do semifinále, kde po boji prohrál s pozdějším vítězem. V zápase o 3. místo prohrál 1-2 na sety, takže bramborová medaile… Matěj se v prvním zápase těžce vyrovnával s péřákem, ale potom se nastartoval k výbornému výkonu a další 3 zápasy vyhrál ! V pětičlenné skupině měl on a další 2 hráči shodně tři výhry a rozhodoval poměr míčků. Matějovi utekl postup do semifinále o 6 míčků. Škoda…

Zuzka byla na svém prvním turnaji a se staršími a vyhranějšími soupeřkami sbírala zkušenosti. V 7 členné skupině si zahrála do sytosti, ale vyhrát zápas se jí nepodařilo.

 Závěrečné zhodnocení

 Turnaj měl velice slušnou úroveň, většina dětí byla z měst, kde badminton má dlouhou tradici a silnou hráčskou a trenérskou základnu (Hradec Králové, Klimkovice, Lanškroun). Každý zápas pro pro naše mladé hráče byla zkušenost k nezaplacení a doufám, že motivací na sobě dále pracovat.   

Kompletní výsledky a foto z turnaje najdete zde:

 http://www.badminton-lanskroun.cz/stalo-se/lanskrounsky-detsky-turnaj-u9-u11-u13

 Pavel Hrdina, trenér mládeže 1. BK Šumperk

Napsat komentář