PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2015 O šumperský košíček – KONEČNÉ VÝSLEDKY

V sobotu 12.12.2015 se uskutečnilo čtvrté závěrečné kolo PODZIMNÍ LIGY DĚTÍ 2015 O šumperský košíček ve dvouhrách chlapců a dívek v kategoriích do 11 a 15 let. Celé ligy se zúčastnilo 35 hráčů, 13 dívek a 22 chlapců ze Šumperka, Mohelnice, Lanškrouna, Dolní Čermné, Ostravy a  okolí.
1.all
PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2015 O šumperský košíček – ÚČASTNÍCI

Liga se hrála na čtyři kola a do celkového hodnocení se započítávaly všechny dosažené výsledky.  Byly tři kategorie Borčata (smíšená) do 11 let a dvě kategorie do 15 let dívky a chlapci.

Každá kategorie se hrála na 5 kol švýcarským systémem.

Zápasy v průběhu cele ligy měly vysokou úroveň a u všech hráčů byl vidět výkonnostní růst. Pro nejmladší hráče byla liga prvním porovnání jejich výkonnosti s vrstevníky z jiných míst. Naopak ti kteří přestoupili do starší kategorie museli bojovat se staršími ročníky o co nejlepší výsledek. Během ligy bylo navázáno hodně nových kontaktů mezi všemi účastníky.

BORČATA (CHLAPCI A DÍVKY DO 11 LET)

Tato smíšená kategorie dívek a chlapců do 11 let byla společná vzhledem k nižšímu počtu přihlášených. Absolutním  vítězem se stal suverénně Matěj  Hubáček (Šumperk), který v průběhu turnaje podával vyrovnané výkony a od 2. kola se ujal vedení v průběžném pořadí, které si udržel až do konce. O druhém místě rozhodl lepší rozdíl setů ve prospěch loňského vítěze Matěje Šmelka (Mohelnice), kterého o lepší umístění připravila neúčast v druhém kole. Na třetím místě se umístil Daniel Jirásek (Dolní Čermná), který taktéž držel své místo od druhého kola.

1.B
PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2015 O šumperský košíček – BOČATA (zprava D. Jirásek, M. Hubáček, A. Šmelko)
Borčata výsledky 4. kola
Borčata konečné výsledky
DÍVKY 15

V této kategorii se opakovaly na prvních třech místech stále stejné výsledky. První místo obsadila s velkým náskokem Lenka Večeřová  (Dolní Čermná), byla suverénkou ligy. Druhé místo obsadila Simona Formánková  (Dolní Čermná). Na třetím místě se umístila Hana Zatloukalová (Šumperk). V této kategorii se projevila převaha hráček z Dolní Čermné.

1.D

PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2015 O šumperský košíček – DÍVKY (zprava S. Formánková, L. Večeřová, H. Zatloukalová)
Dívky výsledky 4. kola
Dívky konečné pořadí
CHLAPCI 15

Suverénním vítězem  se stal Petr Filip (Dolní Čermná), který v cele soutěži ztratil pouze čtyři sety. Druhý se umístil David Šolc (Mohelnice). Třetí se umístil Matěj Šmelko (Mohelnice), kterému k třetímu místu stačil výsledek ze tří kol. Do celkového pořadí negativně zasáhla neúčast hráčů v posledním kole z důvodu nemoci.

1.CH

PODZIMNÍ LIGA DĚTÍ 2015 O šumperský košíček – CHLAPCI (zprava M.Šmelko,P. Filip, D. Šolc)
Chlapci výsledky 4. kola
Chlapci konečné pořadí

Cela podzimní  liga měla vysokou sportovní úroveň a ukázala vyrovnanost jednotlivých kategorií. Podzimní výsledky jsou příslibem pro jarní ligu kde jistě do výsledků promluví jak stávající, tak i noví hráči a omezí převahu hráčů z Dolní Čermné a Mohelnice

Velký dík patří organizátorům za přípravu a průběh ligy a Městu Šumperk za finanční podporu této akce.