TURNAJ DĚTÍ U11, U13, U15 BRNO- LÍŠEŇ 28.10.2016

Ve sváteční pátek jsme si udělali výlet do Brna, kde se konal turnaj O Brněnského Bóchača a Brněnskou Koc. Do nové čistě badmintonové haly se šesti kurty se sjelo skoro 80 dětí !! Turnaj se hrál švýcarským systémem na 5 kol, zápasy na 2 sety do 15 bodů.

Naše výprava

 

 

 

 

 

 

 

 

My jsme měli zastoupení v U13 -Zuzka, Matěj a Péta a U15 – Míša. Všichni zatím hráli o věkovou kategorii níže a hlavně pro 9letého Matěje to znamenalo hrát s kluky i o 3 roky staršími. A právě jeho výkon nás překvapil nejvíc! Hrál vyrovnané zápasy a dokonce před posledním kolem pohlížel na bednu. Tam však narazil na pozdějšího vítěze, Davida Černotíka, momentálně 28. hráče žebříčku U13. Matěj v 1. setu nestačil, soupeř byl někde jinde. Ve 2. setu po bojovném výkonu urval 11 bodů, což je velký úspěch! Celkově 6. místo z 15 je velkým příslibem do dalších turnajů.

Péta prohrál první utkaní s brněnským Prekem, který skončil celkově 3. Pak ale postupně stoupal nahoru a nebýt nervozity a nevynucených chyb, mohl pomýšlet na lepší než 8. místo. Celkově je ale vidět zlepšení oproti předchozím turnajům).

Zuzka, též poprvé v U13, hrála až na zápas s druhou Lucií Krůlovou, vyrovnané zápasy. Opět jejím největším soupeřem bylo špatné podání, které jí velmi limituje v následující  výměně. Konečné výsledky byly velmi vyrovnané a nakonec moc nechybělo a mohla být na bedně. Celkově 7. místo z 12 není úplně špatné.

Míša v U15 měla pět soupeřek. Hrálo se systémem každá s každou a Míša poznala, že v této věkové kategorii se hraje úplně jiný badminton. Nestačí jít jen dobrou smeč. Celkové 5. místo bylo pro ní velké zklamání. Doufám ale, že i velká výzva k intenzivnějšímu tréninku ).

Celkové hodnocení turnaje: výborná organizace, jejíž zásluhou měl turnaj velmi rychlý průběh. Na můj vkus ale moc lidí, nad kapacitní možnosti haly (hráči + rodiče). Pro naše hráče další získávání zkušeností. Zároveň asi zklamání, že nebyla bedna )…

Už se těšíme na další turnaj v Holicích, který bude 12.11.2016.

Pavel Hrdina, trenér mládeže 1. BK Šumperk

Napsat komentář