SUPER ÚSPĚCH NA GRAND PRIX C U13 V PARDUBICÍCH 29.1.2017

Dobrý den všem,

to co se dalo považovat za největší úspěch našeho družstva dětí minulý týden v Rychnově, převážil včerejší turnaj Grand Prix C věkové kategorie U13 v Pardubicích. Byl to náš historicky první žebříčkový turnaj po registraci 1. BKŠ pod badmintonový svaz minulý čtvrtek.

Jen pro vysvětlení – hrají se dvouhry, 4hry a mixy, systém k.o., zápasy na 2 vítězné sety do 21. Přesně podle pravidel, žádné zkrácené sety.

Matěje a Zuzku jsem přihlásil do všech disciplín. Říkal jsem si, kdybychom si odvezli alespoň jedem vyhraný zápas )..

Začíná se mixem. V 1. kole měli hratelné soupeře, první set vyhráváme 21-10. Druhý je ale úplně něco jiného je to velká bitva a závěr pro soupeře 24-22… V rozhodujícím 3. setu naštěstí děláme méně chyb a vítězíme 21-14!)) Máme to doma !! 2. kolo je úplně o něčem jiném. Burget, Bártová jsou úplně jiní soupeři. Prohráli jsme 21-15 a 21-16, ale velmi slušný výkon ))

Ve 2hrách měla Zuzka v prvním kole lehkou soupeřku, ale ve 2. jí čekala opět Bártová, nasazená jednička. Zuzka se držela hrála vyrovnané výměny, ale Apoléna byla rychlejší a přesnější a vyhrála 2-0. Matěj první kolo měl těžké, ale po bojovném výkonu vyhrál 2-0 !! Ve 2. kole mě též nasazenou jedničku, Jeništu z Pardubic. V prvním setu mu neuvěřitelně vzdoroval, ve druhém už nemohl a prohrál 0-2.

A nejlepší na závěr – 4hry. Matěj měl parťáka Dana Nýče a Zuzka Natálku Soukupovou, oba z Rychnova. V 1. kole klukům dost dlouho trvalo než se sehráli, ale i tak byli lepší a vyhráli. V semifinále měli pardubicko – hradeckou dvojici a moc nadějí jsem jim nedával. V hlavně v prvním setu to byl vyrovnaný zápas. Kluci se však s každou výměnou zlepšovali a vyhráli 18 a 13!!! Postup do finále byl pro mě šok !!). Tam měli v součtu o 3 roky starší a o hlavu větší soupeře Křivku a Jeništu.. Bojovný výkon na výhru nestačil, ale i 2. místo je vynikající )).

Zuzka s Natálkou byly nasazené, tím pádem první kolo volné. V semifinále si poradily poměrně hladce s pardubickou dvojicí. Hlavně zásluhou Natálky, která má na kurtu přehled a úžasný cit v ruce. Ve finále měli hradeckou dvojici. Tak dlouhé výměny asi Zuzka nikdy nehrála) Natálka dělala co mohla, na výhru to však nestačilo ).. Ale opět velký úspěch!

Dvě druhá místa ze 4her a dělená 5. místa ze 2hry a mixu jsou výborným startem do soutěží registrovaných. Hraje se zde úplně jiný badminton a zápasy jsou mnohem náročnější. Některé trvají i 40 minut !!.. A to Zuzka odehrála 6,  Matěj dokonce 7 zápasů!!

Pokud bude mít někdo zájem mohu zařídit registraci vašeho dítěte.