GRAND PRIX C U13, PŘEROV 18.2.2017

Po naší podařené premiéře v Pardubicích následoval v sobotu 18.2.17 další turnaj pro registrované hráče U13 v Přerově. V nabité konkurenci uspěl Matěj ve 4hře společně s Adamem Srncem z SK Hamr Praha (18. na žebříčku), skončili na výborném děleném 3. místě !! Už 3. medaile ze dvou turnajů pro 1. BKŠ !!))

Velká konkurence, téměř 50 dětí, hráči a hráčky z předních míst republikového žebříčku, turnaj náročný časově (ráno jsme vstávali v 5 hodin, návrat před 21. hodinou)… Tak by se dalo charakterizovat přerovské GP.

Turnaj pro věkovou kategorii U 13 se hrál ve skupinovým systémem s následným pavoukem (dvouhry) a k.o. systémem (čtyřhry). Mix se nehrál.

Zuzka i Matěj měli trochu smůlu, že ve svých skupinách dostali pozdější vítěze (Oswalda z Klimkovic a Skařupovou z Přerova). Zuzka pak prohrála i druhý zápas se Skýpalovou (24. na žebříčku) se kterou hrála před týdnem v Podolí a přesto, že poslední zápas vyhrála, ve skupině skončila na třetím, nepostupovém místě. Matěj vybojoval ve skupině výhru nad olomouckým Superatou po setech 20:22, 21:19, 21:10, což je výborný výsledek !! Na Oswalda zatím nemá, ale berme každý zápas s lepšími hráči jako možnost se zlepšovat.

V celkovém pořadí Zuzka i Matěj skončili na 9.-12. místě, což znamená slušných 54 bodů do žebříčku.

Ve čtyřhře měla Zuzka za partnerku přerovskou hráčku a bohužel jasně prohrály. Matěj hrál s Adamem Srncem v 1. kole s přehledem vyhráli, ve čtvrtfinále porazili brněnské Valouch s Divišem, což je moc dobrý výsledek. V semifinále pak nestačili na pozdější vítěze Preka s Šebestou. Za 3. místo berou 114 bodů a na rozdíl od GP v Pardubicích dostali i medaile ))

Fotky na: https://www.facebook.com/badmintonovyklub.sumperk

Pavel Hrdina

trenér 1. BKŠ

Napsat komentář