GRAND PRIX C U13, BŘECLAV 8.4.2017

Po dvou stříbrných a jedné bronzové medaili máme další 3. místo, tentokrát z dívčí čtyřhry na GP C v Břeclavi !

Kvalitně obsazeného turnaje se od nás zúčastnila pouze Zuzka. Dlouho jsme zvažovali cestu do 190 km vzdálené Břeclavi. Rozhodlo to, že se mě podařilo najít kvalitní spoluhráče do mixu i 4hry. Sobotní probouzení ve 4.30 ale nebylo moc příjemné..

Do pěkné 5ti kurtové haly s badmintonovými koberci se sjelo celkem 26 kluků a 21 dívek. Začínalo se mixem. Zuzka naspoupila s Vojtou Matušem z Ostravy proti páru z BA Olomouc. Byla to bitva, souboj hlavně mezi kluky. Zuzce se vůbec nedařilo a dělala velké množství zbytečných chyb… Naštěstí Vojta hrál výborně !! Ke konci druhého setu se trochu rozehrála i Zuzka a těsná výhra byla naše )) Další zápas jsme šli na pozdější vítěze Preka s Krulovou a zde už nestačil ani obětavý výkon Vojty. Celkově dělené 9. místo z 21 párů je ale slušné a děkujeme Vojtovi za super výkon !!

Ve dvouhře nebyla Zuzka nasazená, i když podle nového žebříčku měla být. Tím pádem hrála předkolo a ve 2. kole šla na nasazenou hráčku. Předkolo zvládla výborně, bylo znát, že už je rozehraná a soupeřku v pohodě porazila. V dalším kole měla Veselou ze Sharks Brno se kterou v minulosti 2x prohrála. Tentokrát to byl vyrovnaný zápas. V koncovce 1. setu Zuzka vedla 19-17, ale 4 výměny za sebou pak prohrála.. Druhý set začala výborně, od začátku vedla a po i když neproměnila 4 setboly, vyrovnala na 1-1. Ve 3. byla důležitá první polovina, kdy hrála na horší straně. Naštěstí vedla 11-9 a pak už „jen“ čekala na chyby soupeřky a vyhrála 21-12!! Ve čtvrtfinále jí čekala Skařupová z Přerova, 10. hráčka na žebříčku. Zuzka začala výborně, hrála dobře k čarám a držela krok. Pak jí ale soupeřka zatlačila dozadu a bylo rozhodnuto. I tak 12 bodů v prvním setu je zlepšení oproti minulému zápasu. Celkově dělené 5. místo je úspěch, i když zůstává otázkou jak by dopadla, kdyby byla mezi nasazenými..

Ve 4hře měla za spoluhráčku malinkou, ale šikovnou Lucku Pácalovou ze Slavoje Podivín. Narazily na dvě levačky Veselou a Sedlákovou. V zápase žádná hráčka nebyla výrazně lepší nebo horší, šlo o to, kdo udělá méně chyb. Po těsné výhře v prvním setu se naše holky od začátku druhého nechytly a prohrály. Vše rozhodoval nervy drásající 3. set, který Zuzka s Luckou dotáhly do vítězného konce 21-18! Postup do semifinále a tím pádem medaile byla jistá !)  V semifinále, opět jak jinak, hrály s pozdějšími vítězkami Krulovou a Skýpalovou. O vítězích nebylo pochyb, ale i tak 10 bodů v každém setu není tak špatné ).