TURNAJ DĚTÍ U9, 11, U13 BRNO – SPRINT 6.5. 2017

Tuto sobotu jsme si udělali do Brna, kde se konal turnaj Storge Open. Do čistě badmintonové haly se šesti kurty se sjelo přes 60 dětí. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 5 kol, zápasy na 2 sety do 15 bodů. V loňském roce nastavili pořadatelé ze Sharks Brno hodně vysokou laťku, všichni hráči dostali kromě svačiny i oběd v ceně startovného. V hale byly stoly s napečenými buchtami a muffiny !! A každý na závěr dostal diplom, kytičku a drobnou odměnu. Vítězové dokonce brali dort !! Byli jsme hodně zvědaví, jak tomu bude letos ).

Měli zastoupení v U9 – Katka a pak v U13 – Zuzka, Matěj a Péťa.

Největší překvapení byla Kačka. Nejprve porazila 3 kluky a po 3. kolech byla na prvním místě! Pak narazila na Vietnamce Tomáše, ale ten byl nad její síly. V posledním kole bojovala proti dalšímu klukovi a těsně prohrála. Mezi dívkami skončila o horší skóre na 2. místě… Je paradoxem, že vlastně proti žádné dívce nehrála. Holky byly v tabulce dole a hrály proti sobě a tím získaly body..

Další medaili získala Zuzka, která v konkurenci 12 dívek našla přemožitelku pouze v její věčné soupeřce Krůlové, se kterou však sehrála vyrovnanější zápas než dříve. O druhé místo bojovala proti další brněnské hráčce Nesňalové. První set Zuzka prohrála 3-15 a byla nešťastná, že nic nefunguje jako na ostatní soupeřky. Ve druhém se naštěstí dokázala držet mých rad a i když stále těsně pohrávala, v závěru vývoj setu otočila ve svůj prospěch. Celkově skončila též o skóre na 3 místě.

Péťa začal velmi dobře a 2 výhry nad slabšími soupeři znamenaly, že půjde na silného hráče. Proti Kurdiovskému zahrál ale velmi dobře a i když prohrál, viděl jsem v jeho hře zlepšení.

Škoda, že se mu tak nedařilo v dalších zápasech, které prohrál a klesl až na 10.

Matěj též začal dobře, výhrou, pak ale šel na těžkého soupeře a nestačil na něj. V 3. kole opět výhra, ve 4. remíza a to znamenalo naději na bednu před posledním kolem.

Šel na o rok mladšího Havlíčka z domácího klubu. Matěj si dělal naděje, ale soupeř ho přehrál, jak technicky tak lepším pohybem. Celkově to znamenalo 8. místo.

Celkové hodnocení turnaje: vynikající organizace, jejíž zásluhou měl turnaj velmi rychlý průběh. Hala Sprint je prostorná, nikdo nechodí přes kurty a i přes velké teplo v odpoledních hodinách si to děti užily ))

A i když letos nebyly muffiny, pořadatelé si zaslouží opět velkou pochvalu !! Jednoznačně nejlepší turnaj z cca dvaceti, kterých jsme se za poslední rok účastnili.

Pavel Hrdina, trenér mládeže 1. BK Šumperk

Napsat komentář