Výsledky 1. ročníku turnaje dvouher O šumperský košík 23.3.2013

V sobotu 23.3.2013 se uskutečnil 1. ročník turnaje dvouher O šumperský košík. Organizace turnaje byla již oficiálně pod 1. badmintonovým klubem Šumperk, který je zárukou výborné organizace turnajů v Šumperku.Tento turnaj navázal na nultý ročník turnaje dvouher z minulého roku, kterým se započala psát historie šumperských badmintonových turnajů.

Celého turnaje se zůčastnilo 40 hráčů, z toho 14 žen a 26 mužů. Turnaj měl vysokou sportovní úroveň, což bylo potvrzeno nejen  složením účastníků. Na letošním turnaji měli zastoupení hráči nejen z blízkého okolí, ale i ze severních Čech a ze Slovenska.

Turnaj byl zahájen v 9:00 hodin a  každá kategorie hrála na 6 kol švýcarským systémem. Ukončení proběhlo v 17:00, vítězové obdrželi hodnotné ceny a také ostaní účastníci obdrželi malé vzpomínkové dárky.

V kategirii žen kralovala Halina Kaletová, které zdatně sekundovala domácí  Kateřina Hejlová. Na třemím místě skončila Táňa Trubačová z Vansdorfu.

Kategorii mužů ovládli domácí hráči včele s Pavlem Hrdinou, následovaný Stanislavem Loupancem (loňský vítěz) a třetí místo obsadil Ladislav Janků.

Všichni účastníci byli spokojeni s úrovní turnaje jak sportovní, tak i organizační. Již se všichni teší na následující ročník.